Malowanie proszkowe

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm. Oprócz usługi cynkowania ogniowego, oferujemy usługę lakierowania proszkowego w dowolnym kolorze z palety RAL, korzystając tylko z farb najwyższej jakości.

Maksymalne wymiary elementów malowanych proszkowo:
L=9,50 m, B= 1,50 m, H=2,20 ( dł/szer/wys)

Malowanie proszkowe
Polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek (20-100 μm) farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą np. metalu. Osadzona warstwa proszku. Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury 140-200°C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.
Trzy główne powody dla których maluje się powłokę cynku:

  • Zmiana wyglądu (kolorowe wykończenie w przypadku wymagań klienta, np. dopasowanie konstrukcji do kolorów firmowych),
  • Wydłużenie trwałości (powłoka malarska na powierzchni ocynkowanej ma za zadanie osłonić powłokę cynku przed czynnikami atmosferycznymi. W ten sposób powłoka cynkowana chroniona jest przed erozją i zachowuje swoją grubość tak długo, jak istnieje powłoka malarska),
  • Ochrona części ocynkowanej konstrukcji przed działaniem czynników zewnętrznych

Ważne uwagi:

  • Każda stal ocynkowana może być malowana,
  • Jeżeli chcemy pomalować ocynkowną stal, to należy w tym celu zastosować pokład o składzie chemicznym przystosowanym do powłok cynkowych,
  • Jeżeli chcemy pokryć proszkowo ocynkowany element, należy zwrócić uwagę na wybór podwykonawcy, który musi przestrzegać wymagań przygotowania elementu, jeżeli powłoka proszkowa ma poprawnie przylegać do ocynkowanej powierzchni.

 Kolory Ral

Gwarancja